אתה נמצא כאן

בצעירותי יצא לי לבקר  בארה"ב אצל חברים בעיר בוסטון. העיר הייתה ידועה אז לשמצה  בנהגים שלה שהיו נוסעים כמטורפים ללא שום יחס לסובבים אותם. במשך השבוע ששהיתי שם חוויתי על בשרי "כמעט תאונה" שהסתיימה למזלנו רק ב"גילוח" הטמבון הקדמי של רכבנו.

בעוזבי את העיר קיבלתי הסבר מדוקדק אייך לצאת ממנה לכיוון ניו יורק אבל זה לא עזר למול מסעף הכבישים בן 4 מישורים שונים בגובהם. את המבוך הזה לא הצלחתי לפצח וכול פעם מחדש במקום לצאת מהעיר חזרתי אליה.

מיואשים  עצרנו את הרכב בצד ונעמדנו מנפנפים בידיים כמו מבקשים טרמפ. ואז קרה הלא יאומן. על כביש מהיר עצר לנו נהג מונית בוסטוני. כשהבין את האנגלית הרצוצה שיצאה מפינו אמר לנו "סעו אחרי" ועזר לנו לצאת מהחושך אל האור.

מי לא מכיר היום את אפליקאציית "וויז" המאפשרת להגיע לכול נקודה שנבקש ולסמן לחברים איפה אתה, כדי שיגיעו אליך. ה"וויז" ממחיש לנו היטב שכדי להתמצא  במרחב בו אנו חיים אנו זקוקים לנקודות התייחסות נכונות כלפיו.

כלי התקשורת שהלכו והתפתחו בעשרות השנים האחרונות מטשטשים לנו את תמונת המצב האמיתית בה אנו חיים.החיבור בינינו בעזרתם הוא חיבור טכני בלבד המסתיר את העובדה שהקשר האמיתי בין הלבבות הולך פוחת ונעלם וזה שמביא עלינו רק רע. לכן מתגלה עכשיו חכמת הקבלה המסבירה שהתהליך ההיפרדות  הזה נעוץ בהיסטוריה של עם ישראל.

הפזורה שלנו בגולה 2000 שנה לימדה אותנו שאיננו מסוגלים להתקיים בה. לכול מקום שהגענו, הבאנו אליו קדמה וברכה וזה בדיוק מה שעורר עלינו צרות צרורות. בריטואל הזה נראה  כאילו יש עלינו "מנחוס" שקבע, שלא לזה יועדנו.

גם שחזרנו לפני 70 שנה למקורות,שוב זכתה ישראל להתפתחות מהירה שאין כמוה ועדיין ממשיכים על זה להתנכל לה מבלי שנצליח להבין למה ומדוע?

מחורבן המקדש לפני 2000 שנה בחר ישראל לחקות ולאמץ את המנהגים של שאר העמים כדי לקבל תענוגים מעושר שליטה וכבוד כפי שמכתיב לו טבעו האגואיסטי של האדם. בו זמנית  הוא דחה את חכמת הקבלה המסבירה שהעדיפות בהתפתחות ניתנה לנו על מנת להביא אותנו לממש את היעוד לו נבחרנו מכול העמים. ולהביא אחרינו את העולם להשיג אותו היעד.

היעוד הישראלי הוא לעלות מעל לאגו על מנת להתקשר בינינו בקשר חם ולבבי על פי שיטתה של החכמה אייך לקבל כוח חיבור בינינו ולהשפיע איתו כול טוב דווקא לזולת במקום לעצמנו.

רק בצורת קשר זו ניתן להשיג תענוגים שהם בלתי מוגבלים, בניגוד לתענוגים הקטנים אותם אנחנו מספקים לעצמנו. מי שלומד את שיטתה של חוכמת הקבלה יש ביכולתו להתעלות מעל תכונות אנושיות אגואיסטיות וכל זמן שעם ישראל יחזיק בעקרונות הללו ויביא אותם לעולם הוא יהיה נתמך על ידו ומוגן מכול צרה.