שמע ישראל

אלפי שנים חזרו ואמרו שהלב שבגופנו הוא מקור הרגשות,אין ספור פיוטים,ספרים וציטוטים בכול השפות, שייכו אהבה שנאה קנאה וכבוד אליו.

לפני כ- 40 שנה בא פרו' ברנארד וטרף את האמירות הללו. בהשתלות הלב שביצע נחשף לכול שמדובר במשאבה מכאנית  בלבד.

מתברר שהמקור המעורר אותנו לערך הנקרא אהבה נסתר מאיתנו.

שמע ישראל הוא צרוף של 2 מילים הבונות פסוק שלם שעומד בפני עצמו ומעורר כול אדם באשר הוא אדם.

מה ממגנט בצרוף המילים הזה?

גם בלי דעת את המשכו, פסוק זה מרכיב בתוכו פניה ובקשה המתאימים לכול מצב. שיגרתי או קיצוני. טוב או רע, מר או מתוק, בחושך או באור.

למה? כי יש בהן  שלוב של פניה והודיה בו זמנית המפנות אותנו למקור, לשורש.

שמע ישראל במלאו, זו הצהרת האמונה הבסיסית ביותר בקיומו של כוח השולט בכול.

לפי חכמת הנסתר כוחו של הטבע הכללי הוא השולט ומכוון הכול בהשפעה ואהבה. רק שהוא מוסתר מאיתנו. ישנה שיטה שדרכה ניתן להסיר הסתרה זו ולהרגיש בינינו בשליטתו, וגם לכוון את עצמנו נכון אליו.

מה חסר לנו?

חסר בנו אותו כלי הרגשה המתאים לתכונתו של אותו כוח.

השיטה מלמדת שישראל הם אלו המכוונים ישר – אל אותו כוח טבע שכולו אמונה. לכן הפניה אליו היא  להתכנס לקבוצות- עשיריות בה ניתן לבנות ולייצב בין חבריה את כלי האמונה. אסור לנתק את הקבוצה מאותו כוח טבע כללי כי הוא מתממש בקבוצה כמערכת הקשר הנכון בתוכה.

כשהמערכת עובדת כך, כולנו שבים להיות מחוברים במערכת קשרים טובה כמו שהיינו  מלכתחילה. בה מבקשים לחזור ולהתקרב רגשית האחד לשני מעל הדחייה הטבעית שבונה בנו כוח האגו.

תהליך זה דורש זמן ומאמץ בו כול אחד בקבוצה דואג לעורר את חבריו להיות ערבים בזה שמבקשים יחד שהכוח העליון יעזור לבנות חיבור נכון בינינו, ובינינו לבינו. כתוצאה מניתוק הקשר עם אותו כוח טבע נוצרו המיסטיקות, לעומת זאת, כשישר-אל ממלאים את תפקידם, גורמים הם במו ידיהם לאהבה בעולם ואלינו.

לזה מצפה כבר כול העולם.